WCAG 2.0, czyli sposób na dostępność dla każdego!

Temat dostosowania serwisów internetowych do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych jest nam bardzo bliski, dlatego postanowiliśmy podzielić się naszą wiedzą z Państwem. Mamy świadomość, że programy zajęć z Informatyki bardzo rzadko zahaczają o tematy związane z WCAG 2.0. Mając również świadomość, że jest to temat bardzo aktualny, zdecydowaliśmy się na przygotowanie serii postów, w których będziemy przybliżać zagadnienia związane z Dostępnością oraz Standardem WCAG 2.0. Materiały mogą posłużyć nauczycielom zajęć informatyki, ale również wychowawcom, jako pomoce naukowe.

Mówiąc o Dostępności, nie sposób pominąć zagadnienie, jakim jest Standard WCAG 2.0, który łączy w sobie wszystkie wymogi, jakie powinna spełniać strona internetowa, aby każdy użytkownik mógł z niej korzystać! Dotyczy wszystkich elementów, które znajdują się w serwisie internetowym, również materiałów filmowych i dźwiękowych. W jaki sposób przygotować te ostatnie dowiecie się z naszej infografiki, którą znajdziecie w załączniku!

Życzymy udanej lektury! Jesteśmy bardzo ciekawi czy materiał Wam się spodoba, dlatego dajcie znać, pisząc do nas maila: biuro@superszkolna.pl lub zostawiając swój komentarz na naszym Facebooku!